videó
Vajon hány ember összehangolt munkája van egy animációs film mögött? Miként fejlődik maga a rendező is az általa kreált karakterekkel együtt? …
továbbmagazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbmagazin
A nagy sikerű Nyuszi és Őz rendezőjének új rövidfilmje, a Párnaarc mostantól online is nézhető, melynek főhőse a magány ellen hotelszobájának…
továbbhír
Az idei Primanima fesztiválon az elismert animációsfilm-rendezőpáros, Vácz Péter (Nyuszi és Őz) és Joseph Wallace (Dear John) fog egyedülálló,…
továbbmagazin
Második alkalommal rendezett videoklipet az angol James zenekarnak Vácz Péter animációs filmrendező, akinek Nyuszi és Őz című kisfilmjét több mint…
továbbhír
A MOMÉ-s animációs diplomafilm bejárta a világ összes zegét-zugát, díjakat zsebelve be Kelettől Nyugatig, hogy végre nálunk is nézhető legyen,…
továbbhír
Újabb elismerést zsebelhetett be Vácz Péter animációs filmje: a Nyuszi és Őz ezúttal egy koreai nemzetközi animációs fesztivál fődíját vihette haza.
továbbmagazin
Miért dönt úgy egy fiatal rendező, hogy az interneten – még ha gyakran meghatározott, rövid időre is – közkinccsé teszi a filmjét? Hány embert lehet…
továbbhír
A Dipendenzát, a Nyuszi és Őzt, az Otthont és Csáki László kréta animációját is bemutatják Ljubljanában, a tízéves Animateka fesztiválon.
továbbhír
Tíz egészestés animációt és harminchárom rövidfilmet mutatnak be a ma kezdődő 11. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon, amelynek vasárnapig…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié